Блог причіпу

Класифікація легкових причепів✅

Класифікація легкових причепів✅

Легкові причепи з'явилися вже давно і міцно увійшли до нашого життя. За час їхнього існування з'явилася велика кількість різновидів, які призначені для перевезення вантажів різного типу. Сьогодні, залежно від типу вантажу, який необхідно перевезти, легкові причепи мають різні особливості у конструкції та умовно їх можна розділити на 2 основні види: причепи загального призначення та спеціальні причепи.❗️

▫️Легкові причепи загального призначення мають стандартну вантажну платформу, відкидні борти і комплектуються тентами. Нерідко конструкція передбачає самоскидну систему, що суттєво спрощує навантаження та розвантаження причепа.

▫️Причепи загального призначення використовують для перевезення різних вантажів, які потребують особливих умов транспортування. До таких вантажів відносяться різні будівельні матеріали, меблі, побутова техніка, інструменти, малогабаритна техніка та багато іншого, що міститься в причепі за габаритами та вагою відповідає його вантажопідйомності.

▫️До причепів спеціального призначення відносяться легкові причепи, що використовуються для перевезення вантажів, що мають нестандартну конструкцію або потребують особливих умов транспортування. Також до цього виду можна віднести причепи, обладнані спеціальними пристроями, що полегшують навантаження та перевезення різних видів техніки.

▫️Класифікація спеціальних причепів
Класифікувати легкові причепи спеціального призначення та розділити їх між собою, можна за сферами їх застосування та типами вантажу, що перевозяться.

1️⃣До першої групи, яка є наймасовішою, можна віднести причепи, призначені для перевезення різної техніки: квадроциклів, мотоциклів, човнів, катерів, гідроциклів та снігоходів. Всі вони укомплектовані спеціальним обладнанням, яке дозволяє легко здійснювати навантаження, розвантаження та перевезення обраного типу техніки. До цієї групи можна віднести і причепи-автовози. Як правильно есктрім-техніку перевозять на причепах без гальм (загальна маса не перевищує 750 кг), а для перевезення автомобілів необхідно використовувати причіп з гальмами.

2️⃣До другої групи можна віднести причепи, що використовуються для відпочинку та подорожей. Даний вид причепів мають об'ємний кузов, який оснащений усім необхідним для життя (спальні місця, кухня, туалет тощо) і фактично є будинком на колесах. Важливою умовою використання цих причепів є наявність прав категорії "Е", оскільки ці причепи оснащені гальмами.

3️⃣У третю групу можна виділити комерційні причепи, до яких входять причепи-цистерни, термобудки, причепи-фургони та пересувні павільйони. Всі вони оснащені необхідним обладнанням (холодильники, газове обладнання, вітрини тощо) та мають обмежену сферу використання.

До спеціальних видів легкових причепів також можна віднести причепи для перевезення тварин. Вони призначені для безпечного перевезення тварин або птахів і для кожного виду випускаються окремо, з урахуванням їх розмірів та особливостей.

Звичайно ж в одній статті класифікувати всі причепи та описати їх можливості важко, адже ми торкнулися лише найголовніших видів причепів. Насправді сфера їх використання набагато ширша і застосування легкових причепів знаходиться у найнесподіваніших місцях та сферах діяльності.😉